Якщо захворів папужка

.

.

   попугайчикЯкщо ваш вихованець захворів, то при перших же ознаках його нездужання слід звертатися до лікаря. Він поставить діагноз і призначить необхідне лікування. Багато хвороб птахів виліковуються з чималими зусиллями, тому завжди потрібно пам'ятати про профілактику захворювань.

Здоров'я ваших вихованців, насамперед, залежить від умов їх утримання. Оскільки багато людей скаржаться на інтенсивне випадання у папуг пір'я, канарок та інших птахів, розповімо, як можна запобігти цьому явищу.

Одна з причин, що викликають випадання пір'я,- ураження птахів кліщами і пухоїдами. Щоб запобігти цьому, треба твердо дотримуватися санітарно-гігієнічних правила. Кожен день клітки треба ретельно прибирати: міняти підстилку, воду в напувалках і ту, що призначена для купання.

Піддон, стінки клітин - все це повинно бути вимите і вичищене. Один раз в тиждень клітку і все, що там перебувають предмети дезінфікують. Ставлять її в таз або ванну і поливають окропом з чайника, роблять це, щоб вода потрапляла у всі тріщини і різні щілини.

У природі багато птахи уникають ураження ектопаразитами, купаючись у воді або піску. Подібні умови потрібно створити і для птаха що утримується в неволі. Зробити можна так: у клітку ставлять ванночку, гілки, обов'язково з листям, змочені водою, кювету з прожареним річковим піском.

Іншою причиною патологічного випадіння пір'я, швидше за все, може бути порушення обміну речовин. Це зазвичай відбувається, коли закінчується зима і настає весна. Тоді вітамінні запаси знижені, а поживні речовини дуже потрібні. У цю пору саме відбувається линька і підготовка до періоду розмноження. Для нормальної життєдіяльності організму потрібні різні вітаміни, а також мікроелементи та макроелементи.

Насіння трав - джерело вітаміну комплексу. Насіння мятлика однорічного і лугового, кульбаби, мокриці, подорожника, пастушої сумки легко заготовити влітку. Кукурудзяні жовті зерна містять у собі провітамін А. Пророщені зерна багаті всіма вітамінами, тут особливо варто виділити вітамін Е.

Коли у птахів настає період спаровування, рекомендується розміщувати зерно в плоский посуд, покривати його марлею і змочувати водою до того, як проклюнуться паростки.

У меню папуг необхідно включати зелену траву, морква, яблука, апельсини, виноград, груші, сливи, взимку - висушене листя конюшини, люцерни, пророщені салат, овес. Папугам, канарейкам варто в якості добавки кормової подавати гілки, де є кора і бруньки різних дерев - берези, вишні, яблуні.

З настанням перших тихих, теплих сонячних днів потрібно ставити клітки з пернатими вихованцями на підвіконня відкритого вікна або на балкон. Ультрафіолетові промені сприяють відновленню вітамінного рівноваги в організмі. Стежте, щоб не було протягів. Щоб птах мав можливість сховатися і уникнути шокового стану внаслідок перегріву, клітку необхідно наполовину прикрити.

Оперення (нормальна линька) відбувається у птахів поступово, на тому місці, де немає пера, має з'явиться інше. Оголеного тіла не повинно бути, тому, як сформоване нове перо має закривати місця на тілі птаха, де вони змінюються. Більшість папуг можуть линяти по два рази на рік, це відбувається навесні і восени. Вперше папуги починають линяти у віці чотирьох - шести місяців, а закінчується «обмін пір'ям» коли папузі «виповнюється рік». У канарок і ряду інших пернатих в короткий період може статися повна заміна оперення. Це відбувається навесні, вже після того, як пройшов період розмноження. Молоді птахи приступають до линяння, коли їм «виповнюється» півтора - два роки. У ряді випадків у них відбувається обмін тільки дрібного пера, а махові і хвостові пір'я, залишаються без змін.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Хвороби хвилястих папуг(2).

Лікування хвилястих папуг.

Линька у папуг.

Будова хвилястих папуг.

****