Хвилясті папужки - деякі поради по утриманню, догляду в міських умовах проживання

.

.

папужка хвилястийДля чого необхідний карантин для куплених папуг?

Людина, що придбала пташку і посадила відразу до вже наявних папуг, піддається ризику занесення небезпечної інфекції. Це може призвести до загибелі вже наявних птахів. Для цього, новенького папугу, приблизно місяць необхідно тримати на карантині. Його поміщають в іншу клітину, а її відповідно, розташовують в іншій кімнаті, подалі від старих птахів.

Ідеально буде встановити клітку в іншому приміщенні. Спочатку, протягом тижня після придбання папуги, слідкують за апетитом пташки. Якщо папуга до бре споживає суміш зерна та послід у нього не змінюється, то його раціон плавно починають урізноманітнювати.

Також необхідно встановити норму харчування на добу. Не можна різко переходити від одного виду корму до іншого, оскільки при цьому, у папуг спостерігається розлад травлення і може виникнути пронос.

Для усунення проносу, необхідно замінити воду - відваром з рису або вівсянки. Якщо ж розлад травлення, протягом декількох днів не приходить в потрібну форму, відвар замінюють слабеньким розчином марганцівки (приблизно один кристал розводять на двісті грам води), і так дають до припинення проносу.

Тільки після місячного утримання на карантині і відповідно, після ретельного спостереження, можна пересадити птаха в загальну клітку.

Як правильно пересадити хвилястих папуг з клітки в клітку?

При пересаджуванні, не можна брати хвилястих папужок в руки! Це лякає їх і, як правило, призводить до стресу. Вже приручену до рук птшку, переносять на плечі або руці, а також на пальчику. Якщо ж птах ще дикий - його переганяють з однієї клітини в іншу, підсунувши одну клітку до іншої, при цьому дверцята обох кліток повинні бути відкриті. Щоб папужка швидше сам перейшов в клітку - клітку, в якій він знаходиться, рекомендується закрити покривалом темного кольору. Пересаджуючи папуг з вольєра, їх відловлюють сачком.

Чи потрібно випускати іноді папужок з клітки?

попугайчикиДеякі власники папужок, іноді випускають птахів трохи політати по кімнатах, деякі тримають дверцята клітки завжди відкритою, куди папуги при бажанні завжди заходять самі, для проведення періоду відпочинку або годівлі. Подібне зміст дуже благотворно позначається на здоров'ї папуг, але і загрожує деякої небезпекою для самих пернатих. Їх ненароком можна зачинити дверима, також існує небезпека розбитися до шибки вікна і т.д.

Перед тим як випустити свого пернатого вихованця в кімнату, необхідно вимкнути електроприлади, закрити вікна і двері, опустити штори, вимкнути вентилятор. Якщо раптом, ви захочете вийти з кімнати, то перед тим, як закривати двері, необхідно переконатися, що на ній не присів папужка. Щоб запобігти вильоту папуг на вулицю, необхідно тримати під контролем кватирки і двері балкону, зазвичай на кватирки прикріплюють металеву сітку, а на дверний отвір балкона вішають штору з досить міцної тканини, яка щільно прилягає до дверного отвору і відтягнута вантажем знизу. Якщо не зробити цього, то ваш вихованець все одно колись вилетить на вулицю.

Як доглядати за хвилястими папужками?

волнистикХвилясті папуги вимагають величезної уваги і, звичайно ж, кропіткого догляду. Щоб вони відчували себе комфортно, необхідно створити їм хороші умови, щоб приміщення було досить світлим, чистим і теплим, без протягів. Їжа повинна бути різноманітною, гарної якості. Вода повинна бути свіжою, без будь - яких домішок, які нашкодять вашому вихованцеві. Папуги не повинні відчувати нестачу тривалості світлого часу доби. Все це, має величезний вплив на процеси необхідні для життя хвилястих папужок і, звичайно ж, на протяжність життя в умовах клітини, а також на процес розмноження.

Мікроклімат необхідний для папуг.

Папуги відрізняються величезною витривалістю, але в той же час вони потребують підтримки певного мікроклімату в кімнаті, де безпосередньо вони проживають. Якщо птахи живуть у квартирі, де зазвичай немає різкого стрибка температури і досить маленька вологість повітряних мас, необхідно всього лише періодично провітрювати приміщення.

Якщо птахи утримуються в період зими в спеціально утепленому вольєрі, то звичайно тут можуть бути різкі перепади температури і вологості повітряних мас, які в свою чергу, не сприятливо впливатимуть на здоров'я пернатих. У дуже теплу погоду необхідно, кілька разів провітрювати приміщення, а взимку намагатися не допускати будь-яких протягів. У період холодів, провітрювання здійснюється за допомогою спеціально призначеного вентиляцією.

Щоб утеплити приміщення, встановлюються рами з подвійним склопакетом, встановлюється за допомогою електрики обігрів штучного виду, в стелі, а також в стінових блоках і підлогах, зашпаровуються різні щілини. Всі ці заходи робляться для того, щоб тепло не йшло з приміщення.

Оптимальний температурний режим в уже утепленому просторі, призначеному для хвилястих папуг, повинен бути приблизно таким: температура в приміщенні - двадцять два градуси, вологість повітряних мас не повинна перевищувати сімдесяти відсотків. Всі ці свідчення, вимірюються за допомогою різноманітних приладів. Температура, наприклад, вимірюється за допомогою ртутних, спиртових або електричних термометрів, а вологість повітряних мас, вимірюється - психометрії.

• В
плив вологості повітря на хвилястих папужок.

попугайчикПідвищена вологість приміщення, погіршує теплообмін у пернатих, що в свою чергу сприяє перегріванню папужки. У такий період вони стають млявими, знижується апетит, значно уповільнений обмін речовин. Папуги, стають схильні до різного роду захворювань. Також погано позначається на них, підвищена вологість у парі з холодом.

Пір'ячка дуже добре захищають пернатих від холодної температури, у зв'язку з цим, пройшовши період акліматизації в нових умовах, папуги відмінно переносять холод.

Чи корисне для папуг природне світло?

Будь яке світло, робить благотворний вплив на здоров'я папуг. Вони добре ростуть, фізіологічно розвиваються, підвищується життєздатність і, звичайно ж, поліпшується розмноження. Світло, природне або штучне, є одним з головних факторів. На розмноження і здоров'я вашого вихованця, роблять благотворний вплив саме ці параметри: довжина світлового часу доби, міра освітленості, і, звичайно ж, спектр світлового променя. Короткий період світлого часу доби, призводить до загальмування статевого дозрівання молодих особин і одночасно, сприяє доброму розвитку статевої системи. Занадто довгий, світлий день, навпаки підганяє формування статевої системи, але одночасно, погіршуються всі розвиток організму і подальше розмноження.

Взагалі, світло викликає глибинні зрушення фізіологічного плану, при цьому, в цей процес залучені абсолютно всі органи, що знаходяться всередині тіла папуги, такі як ендокринна система, яка виробляє досить складні гормони. Під впливом світла, починається посилення обміну речовин, за рахунок чого, в кровоносній системі стає більше еритроцитів, підвищується гемоглобін, кальцій і фосфор. Світло, збільшує бактерицидний ефект властивостей системи кровотворення і збільшує імунітет всього організму папужки.

Ультрафіолет, який затримується склом і одночасне відсутність штучного освітлення, сприяють бактерицидній впливу на організм. І в цей період - утворюється вітамін Д. Який, у свою чергу, відіграє величезну роль у всіх системах організму, що забезпечують життєдіяльність. В особливості в періоди линяння, відкладання яєць і розвитку пташенят. Для цього, папуги в теплий період часу, повинні отримувати опромінення у вигляді прямих сонячних променів, але для того, щоб вони не перегрілися, необхідно подбати про затінених куточках клітини.

Але надто тривалий і інтенсивний світло небажаний, так як, може викликати пригнічений стан нервової системи, зниження апетиту. Тому, необхідно правильно підібрати режим світлового освітлення і темного періоду.


Як вберегти свого вихованця від стресу?

хвилястикІноді, у недосвідчених любителів хвилястих папуг, трапляється загибель пернатого вихованця, без всякої видимої на те причини. Таких випадків дуже багато, але причина все-таки є! Папуги в основному гинуть від стресу, що виникає від різкої зміни, впливів зовнішнього плану. Стресу сприяє безліч причин - брак корму, різка зміна корму, мало місця в клітці, підвищена температура, несподівано різкі шуми і т.д.

Стрес папуга також може отримати при виловлювання його для пересадки в іншу клітину. Тому, небажано поряд з кліткою, де знаходиться ваш улюбленець, вчиняти будь раптові рухи, кричати, а також розмахувати чим-небудь. Виявлено, що у пернатих в період стресу, погіршується розвиток, засвоєння корму, а також відбуваються і багато інших порушень, які згодом приведуть до смерті хвилястої папужки.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Іграшки для папуг.

Папуги Алесандріни.

5 причин купити папугу.

Розмноження хвилястих папужок.

****