Самообщипування у папуг

.

.
  хвилясті папужкиЦе одне з важко виліковних захворювань у папуг. Птах здавалося б без причини себе общипує, іноді поїдаючи своє пір'я. Далеко не завжди вдається позбутися цього захворювання «наскоком». Щоправда, фахівці кажуть що ця хвороба рідко турбує маленьких папужок. До неї схильні в основному середні та великі папуги.
  Так що ж робити?
  Для початку перегляньте умови утримання. Температура та вологість повітря в приміщенні, кількість світла і сну - все це повинно бути в нормі.
  У літній період ставте ванночку для купання.
  Кажуть, що в природному середовищі існування у птахів цього захворювання не спостерігається. Отже, потрібно умови утримання максимально наблизити до природних.
  Папужки не повинні міститися поодинці, потрібно щоб час від часу вони літали. Я читав про випадок, коли папуга Жако сидів постійно удома одного (господарі на роботі) купили інші люди. Пташка постійно була в їхній компанії, не нудьгувала і перестала обскубувати пір'я.
  Деякі фахівці вказують на зв'язок цього захворювання із раціоном птахів. Звідси самоощипування у папугвисновок: раціон повинен бути різноманітним, багатим вітамінами і мінералами. Крім збалансованої кормової суміші (для хвилястих папужок це просо, канарник, овес, насіння соняшника, льону, лугових трав), потрібно давати час від часу додатковий корм. Там повинні бути тваринні білки (рублене яйце, сир) і зелень з фруктами, навіть мед.
  Обов'язково перевірте наявність пухоїдів і кліщів у птахів. Для цього подуйте на пір'я вихованця і уважно дивіться.
  Якщо ви мазали птаху якимись мазями, то папуга може висмикувати жирне пір'я, а потім це стає звичкою.
Ще однією причиною цього захворювання може стати стрес: купівля-продаж, розлука з партнером.
  Якщо наведені вище заходи не допомагають, доводиться діяти більш радикальними заходами.
  Наприклад на шию папужки надягають спеціальний «комірець» з щільного матеріалу (картон або пластик), який фізично перешкоджає самобщипуванню. Тільки треба дивитися щоби він не заважав поїданню корму. Через два-три місяці пташка знову папужкаобростає і забуває «погану» звичку. Тоді «комір» можна зняти. У деяких випадках цей метод допомагає.
  Ще один спосіб що дозволяє усунути проблему. Потрібно купити спеціальний спрей. Ним потрібно обприскати папугу. Спрей має неприємний смак і птах можливо не захоче вищипувати пір'я.
  Добре, якщо ця стаття допоможе вам впоратися з проблемою. Ще раз нагадую: у важких випадках звертайтеся до лікаря!

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Рекомендую почитати:

Клички папуг.

Відео про папуг.

Перевезення папуг.

Анекдоти про папуг.

****