Карантин для папуг

.

.
   карантин для птахівТільки що куплену пташку не можна відразу впускати в клітку до інших її родичів. Хвилясті папужки можуть переносити багато інфекційних хвороб, кишкові паразити, віруси, кліщі, воші, глисти. Якщо хвора пташка потрапить в клітку до здорових папужок, то може загубити не одного свого співродича.


   Звичайно, ще при покупці потрібно уважно дивитися за папужками. Якщо пташка мало рухається, сидить на дні клітки, пір'я у неї скуйовджене, поганий апетит, область біля клоаки забруднені послідом - тоді краще такого папужку не брати.

   Навіть якщо візьмете візуально здорового хвилястого папужку, не факт що він не захворіє через тиждень. Багато інфекційних хвороб мають довгий інкубаційний період. Тому щойно купленого папужку поміщають в окрему клітку і ставлять в іншу кімнату. Це і є карантин. Його тривалість в середньому - місяць. У цей час потрібно уважно дивитися за поведінкою птаха, його апетитом, зовнішнім виглядом. 

  Зазначу, що до карантину слід приготуватися ще до того як ви принесете папужку додому. Для цього потрібно мати окрему продезинфіковану клітку. Новеньких слід оглянути на наявність кліщів та пухоїдів. Також з профілактичною метою потрібно дати протиглистні препарати (продаються у ветаптеках) або здати послід на аналіз до ветклініки. Годівнички, поїлки та інші аксесуари повинні бути окремі, їх не можна “позичати” від основного стада. Після догляду за новоприбулим обов'язково потрібно мити руки з милом.

   Корм спочатку дають той, яким годував її колишній власник. У перші дні насипте корм на дно клітки, тоді пташці його легше знайти ніж у годівниці. Поступово додавайте ту їжу, якою папужка буде харчуватися. По закінченню випробувального терміну, якщо пташка нічим не хворіє, її поміщають в загальну клітку. Відтепер вона стане повноправним членом зграї.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Аптечка для папужки.

Факти про папуг.

Сайти, книги та фільми про папуг.

Часті запитання.