Трав'яні папужки

.

.
 трав'яні папужкиЦей вид папуг не дуже популярний серед любителів пташок, та це не заважає нам подивитися що вони собою представляють.

Існує декілька підвидів трав'яних папуг: червоногрудий, синьокрилий, скельній та ін.

Забарвлення голови та спини — зеленого кольору, низ жовтуватий, а крила сині чи зелені.

Їхня популяція зменшується, тому знаходяться під захистом держави. Трав'яні папужки розмножуються у південно-західній частині Австралії а далі кочують по іншій території Австралії. Живуть як в лісистих територіях, так і на лісових дюнах чи пасовищах.

Дослідники птахів переконують що трав'яні папуги мають дуже гарний голос, а розміром приблизно як хвилястий папужка. Їх довжина досягає 20 см, а вага 45 грам.

Більшу частину часу проводять на землі. Харчуються насінням трав.

Починають розмножуватися вже в перший рік життя. Гніздяться в гніздах евкаліптових дерев. Самка переважно зносить 3-4 яйця. За деякими джерелами в дикій природі цей вид папужок живе не довго, максимум чотири роки. Їхніми ворогами є лисиці та дикі коти.

Ці птахи мають миролюбний характер, невимогливі, а завдяки приємному голосу ідеально підходять для утримування в домашніх умовах. Трав'яні папужки прекрасно розмножуються в неволі, а селекціонери виводять все нові й нові кольорові варіанти оперення.

Тримати найкраще або у великих клітках, або у вольєрах, адже потрібно забезпечити пташці можливість вільного польоту. Правда, в більшості випадків вони будуть не літати, а метушливо бігати по дну клітки.

Оскільки це екзотична пташка для наших країв, то перед їх купівлею слід добре ознайомитися з відповідною літературою. Найбільше якісної інформації можна отримати в тих, в кого ви купуєте пташку- в розводчиків.

Папужкам слід забезпечити якісне харчування. Крім вже згаданого насіння лугових трав, слід додавати в раціон просо, а також свіжі овочі та фрукти. Наприклад: шматочок яблука, моркви чи апельсинки. Оскільки це маленькі пташки, то впевніться що все це вирощене без використання пестицидів.

Для розмноження в домашніх умовах слід встановити спеціальний ящик. На дно насипають соснову стружку. Після цього пара займеться дослідженням того що ви запропонували. Якщо все влаштовує то самка буде відкладати яйця. Протягом 18-20 днів самка насиджує яйця. Вже через місяць після вилуплення маленькі папужки повністю оперюються.

Бачите, який це це хороший вид папужок. Дивно, чому вони такі не розповсюджені?

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Сенегальський папуга.

Трав'яні папуги.

Розела.

Корела.

****