Чим можна годувати папугу хвилястого крім корму

.

.
купити папугу У статті розкажемо чим можно кормити хвилястого папужку крім корму, на що звернути увагу, щоб ваш вихованець був енергійним і здоровим.
Корм для хвилястих папуг буває основним і додатковим. До основного відносяться різновиди проса з різноманітними добавками. Просо можна купити, або виростити самому.
Але як і людям, папужкам потрібне різноманіття у харчуванні. Тому у раціон окрім проса потрібно включати і додаткові компоненти. Їх і розглянемо детальніше.
Відео что їдят хвилясті попугаи крім корма:

Соняшник

Соняшник – хороший корм корм для волнистых попугаев, адже має збалансований склад і хорошу калорійність. Остання може призвести до проблем, якщо пташка буде мало рухатись або ви даєте забагато корму. Тому, радимо давати всього декілька насінин соняшника у день. А якщо у магазинному кормі вже соняшник, тоді давати додатково не потрібно.

Овес

Продовжуємо тему что можна давати хвилястому папузі крім корму, і нагадаємо про овес. Це корисний злак, і його також додають у раціон. Як правило, овес вже включений у склад готових сумішей.
Тому, радимо вам приготувати «свіжий» овес. Для цього потрібно залити кип’ятком столову ложку вівса так, щоб вода його повністю окрила. Через 2 години їжа готова.

Натерті курячі яйця

Курячі яйця багаті тваринним білком і їх варто включати у раціон хвилястих папужок. Для приготування зваріть на твердо яйця і натріть на терці. Все, можна подавати маленьким друзям.
Але щоб це був кращий корм для хвилястих папуг, потрібно його збагатити. Для цього натріть на турці сиру почищену і помиту моркву. А наступного разу замість моркви натріть червоний буряк.
Також, можна подрібнити засущені листя кропиви. Але про неї у наступному пункті.

Яблука

Вибирайте яблука солодких сортів, відріжте шматочок і закріпіть між прутиками клітки. Як правило, папужки полюбляють ласувати подібними фруктами.
Також, замість яблука можна інколи давати у раціон груші. Вони солодкі і пташки їх люблять.

Сушена кропива

Хвилястим папужкам корисно давати зелень, але що робити у холодний період року? тому, слід заздалегідь потурбуватись про вітаміни для маленьких улюбленців.
Назбирайте влітку зеленої кропиви, помийте і насушіть. Тоді взимку можна потерти руками і додавати у додатковий корм.

Свіжа зелень

Ми хвиля стикам можна давати кріп, подорожник, та іншу подібну зелень. Тільки потрібно її мити і дивіться, щоб не була оброблена отрутохімікатами.

Гілочки дерев

Не секрет, що папуги, особливо самки, постійно люблять щось погризти. Таким чином вони чимось  зайняті і гострять свої дзьобики. Тому, можете нарвати гілочок верби або фруктових дерев і регулярно закріпляти у клітці.

Банани

Деякі власники папуг додають у раціон папужок банани. Але ми радимо бути обережними, адже банани м’які і можуть призвести до забиття зобу.

Просо в колосках

Окрім звичайного, почищеного проса, в деяких зоомагазинах можна придбати просто у колосках. Як правило папужки його вживають більш охоче, ніж почищене.

Палички для папужок

В зоомагазинах можна придбати палички із проса або суміші насіння. За твердженням продавців, насіння скріплюються медок чи іншою корисною ре речовиною. Ми б не були такими впевненими. Тим більше, що часто такі палички самки не їдять, а лущать задля розваги.

М’якуш гарбуза

Частина власників папужок дають своїм підопічним гарбуз, який багатий клітковиною і вітамінами. Відріжте невеликі шматки такої товщини, щоб їх легко можна було закріпити між прутиками клітки.

Огірки і капуста

Інколи їх також додають у раціон. Але ви повинні бути впевненими, що вони вирощені без хімікатів. Крім того, не перестарайтесь із капустою, адже вона здатна призвести до утворення газів в кишківнику пташки.

Крейда

Для здоров’я кісток і краси пір’я папужки повинні отримувати достатню кількість кальцію. Для цього іноді м’який корм можна посипати порошком крейди (продається у зоомагазинах). Або прикріпити шматок крейди до клітки. В останньому варіанті є можливість сточувати дзьобик.
Замість крейди можна помолоти яєчну шкаралупу. Але перед цим її добре помийте у воді із милом.

Не давайте цього папужкам

У літературі про хвилястих папужок не радять давати хвиля стикам манго, цибулю, часник. Також, викидайте підгнилі чи вирощені на нітратах овочі і фрукти.
Також, категорично не можна усім птахам солі. Вона не виводиться з організму і може призвести до важких наслідків, аж до смерті.

Ми описали чим годувати хвилястих папуг окрім корму, а вам залишається тільки дотримуватись наших порад. Особливо важливо включати додатковий корм у раціон тих папужок, які виводять потомства, після линьки. Вони особливо потребують повного набору корисних речовин і мікроелементів.

Насамкінець нагадаємо, що більшість додаткового корму є м’яким і швидко псується. Тому давайте його на декілька годин, а залишки забирайте, щоб маленький друг не отруївся. Годівнички після цього старання помийте, і наступного дня дайте нову порцію додаткового корму.  
Чим можна кормити хвилястих папуг окрім корму відео:

Раджу почитати:

Вибір хвилястого папуги.

Сенегальський папуга.